22 Ekim 2018, Pazartesi   |   English
Biznet’in Siber Güvenlik Operasyon Merkezi’ne Mehmet Karahan Atandı
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      09 Temmuz 2018, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
2000 yılından bu yana siber güvenlik alanında hizmet veren Biznet Bilişim’in, 2017 yılında kurmuş olduğu Siber Güvenlik Operasyon Merkezi Yöneticiliğine tecrübeli bir isim olan Mehmet Karahan getirildi. Biznet’in Genel Müdürü olarak da, Haziran 2018 itibariyle, sektörün tanınan ismi Serdar Yokuş atanmıştı.

Biznet Bilişim, 2017 yılında Siber Güvenlik Operasyon Merkezi’ni faaliyete geçirerek müşterilerine 7x24 esasına göre izleme hizmetleri sunmaya başladı. Biznet Bilişim Siber Güvenlik Operasyon Merkezi yöneticisi olarak ise, Mayıs 2018 itibariyle Mehmet Karahan atandı. Mayıs 2018’de yüzde 100 hissesi Faruk Eczacıbaşı’nın sahibi olduğu FVD İleri Teknoloji Yatırımları A.Ş tarafından devralındıktan sonra yeniden yapılanma sürecine giren Biznet’in Genel Müdürlüğüne de Haziran 2018 itibariyle Serdar Yokuş getirilmişti.

Çalışma hayatına 1997 yılında Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda başlayan Mehmet Karahan, yaklaşık 16 yıl boyunca, çeşitli projelerde network tasarımı, kurulumu ve yönetimi sorumluluklarını üstlendi. Zorunlu hizmetini tamamladıktan sonra TSK'dan ayrıldı ve 2014 yılında Labris Networks'te Kıdemli Uzman olarak çalışmaya başladı. UTM, Log ve DDoS Mitigator cihazları alanında kıdemli olarak bir süre çalıştıktan sonra Siber Güvenlik Akademisi Yöneticiliği, Siber Güvenlik Operasyonları Merkezi Yöneticiliği, Destek Hizmetleri Yöneticiliği ve CERT (Computer Emergency Response Team) Yöneticiliğini de kapsayan Global Servis Operasyonları Müdürlüğü görevinde bulundu.

Yeni görevi ile ilgili bilgi veren Mehmet Karahan; 7x24 izleme hizmeti ile birlikte müşterilere katma değerli bir hizmet sunacaklarını, yeni nesil siber güvenlik operasyon merkezlerinin gereksinimlerini yakından takip ettiklerini ve bu yenilikleri hayata geçirerek hizmet kalitesini sürekli artıracaklarını dile getirdi.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      09 Temmuz 2018, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz