22 Ekim 2018, Pazartesi   |   English
2018 FIFA Dünya Kupası™’nda En Çok Harcamayı ABD ve Meksika Vatandaşları Yaptı
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      18 Temmuz 2018, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Visa’nın verilerine göre FIFA Dünya Kupası™ boyunca stadyumlar içinde en yüksek harcamayı, ABD ve Meksika’dan gelen taraftarlar gerçekleştirdi

FIFA’nın Resmi Ödeme Hizmetleri Ortağı Visa (New York Borsası: V), Rusya’da düzenlenen 2018 FIFA Dünya Kupası’nın 14 Haziran’daki açılış maçından 11 Temmuz’daki yarı final maçına kadar geçen sürede stadyumlarda yapılan harcamaların analiz sonuçlarını duyurdu. Kupa maçlarının oynandığı stadyumlarda yapılan harcamaların yüzde 50’sinin kart, cep telefonu veya giyilebilir ödeme cihazları ile temassız olarak gerçekleştiğini ortaya koyan analiz, tüketicilerin yenilikçi ödeme teknolojilerini gitgide daha çok benimsediğine işaret ediyor.

Visa kart sahipleri turnuva boyunca maçların oynandığı stadyumlarda işlem başına ortalama 23 dolar harcadı. Bu harcamalarda Rus taraftarlar başı çekerken, onları ABD ve Meksikalı taraftarlar takip etti. Bireysel ödemelerde görülen en yüksek ortalama harcama tutarları 68 dolar ile stadyum içi logolu ürün alımları, 53 dolar ile Fan Fest alanından logolu ürün alımları ve 13 dolar ile stadyum içi yiyecek ve içecek harcamaları oldu.

Visa Inc. Pazarlama ve İletişim Başkanı Lynne Biggar konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Visa’nın sponsorlukları global platformlarda ödeme teknolojilerindeki en son yenilikleri tanıtmamıza olanak sağlıyor. Visa kart sahiplerinin FIFA Dünya Kupası™ harcama verileri, Rusya’da temassız ödemelerin büyüdüğünü ve taraftarların kuyruklarda beklemek yerine zamanlarını maçları izlemeye ayırmak için hızlı ve güvenli ödeme yöntemlerini tercih ettiklerini ortaya koyuyor ” dedi.

En yüksek harcama açılış maçında gerçekleşti

Rusya’da düzenlenen 2018 FIFA Dünya Kupası’nda final karşılaşmasına kadar oynanan 62 maçta stadyum içi alışverişlerde en yüksek harcama ev sahibi takım Rusya ile Suudi Arabistan arasında Luzhniki Stadyumu’nda oynanan açılış maçında gerçekleşti. Taraftarlar bu maçta yaklaşık $900 bin harcama yaptı. Bu tutarın yüzde 69’unu Rus taraftarların yaptığı harcamalar, yüzde 31’ini ise diğer ülkelerden gelen taraftarların yaptığı harcamalar oluşturdu.

Visa Rusya Ülke Müdürü Ekaterina Petelina konuyla ilgili olarak, “Rusya’daki ödeme sektörü dinamik bir değişimden geçiyor ve hızla büyüyor. FIFA ile işbirliğimiz aracılığıyla Visa, Rusya’daki futbol taraftarlarına yeni ödeme yöntemleri sunarken, pazardaki faaliyetlerimizin kapsamını da genişletiyor.” dedi.

En çok harcama yapan 10 ülke
FIFA Dünya Kupası’nda maçların oynandığı stadyumlarda Visa kartlarını kullanarak en çok harcama yapan taraftarların ülkeleri:
• Rusya: 12 milyon dolar
• Amerika 3 milyon dolar
• Meksika: 1,5 milyon dolar
• Çin: 1,1 milyon dolar
• Arjantin: 700.000 dolar
• Peru: 560.000 dolar
• İngiltere: 550.000 dolar
• Brezilya: 500.000 dolar
• Kolombiya: 420.000 dolar
• Avustralya: 400.000 dolar

Stadyum içi harcama
123 ülkeden taraftarların stadyumu doldurduğu 14 Haziran’daki açılış maçı aynı zamanda en yüksek düzeyde harcamanın yapıldığı maç oldu. 1 Temmuz’da Rusya ve İspanya arasında oynanan maç ise en çok harcamanın yapıldığı ikinci maç oldu.
Oynanan 62 maçın genelinde stadyum içi işlem başına ortalama harcama tutarı 19 dolar oldu. Rus taraftarlar FIFA Dünya Kupası süresince stadyum içinde ortalamada işlem başına 18 dolar harcarken, yabancı taraftarlar yaklaşık 31 dolar harcadı.

Stadyum bazında en yüksek harcama hacimleri
FIFA Dünya Kupası’nda maçların oynandığı stadyumlarda taraftarların Visa kartlarıyla en çok harcama yaptığı beş stadyum şöyle sıralandı:
• Luzhniki (Moskova): 8,6 milyon dolar
• Saint Petersburg: 3,3 milyon dolar
• Samara: 2 milyon dolar
• Sochi: 1,9 milyon dolar
• Spartak (Moskova): 1,8 milyon dolar

Başlama vuruşundan final maçına kadar nakitsiz
Visa, Rusya’da düzenlenen 2018 FIFA Dünya Kupası’nda kartlı ödemelerin kabul edildiği tüm stadyumlardaki tek ödeme hizmetsağlayıcısı oldu. Taraftarlar stadyum içinde temassız Visa kredi kartları, banka kartları veya mobil ödemeler ile 3.500’den fazla ödeme noktasında ve son ödemeler alanında en yeni inovasyonlarla donatılmış 1.000 adet mobil noktadan ödemelerini gerçekleştirdi.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      18 Temmuz 2018, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz