-->
24 Mart 2019, Pazar   |   English
Kullanıcı Adı:  Şifre: Kayıt Ol     Şifremi Unuttum
VeriPark Staj Okulu Web Teknolojilerine Yakınlaştırıyor
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      20 Ocak 2003, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Dijital çağın gücünün, insanların yaratıcılığıyla birleştiğinde anlamlı olduğuna inanan VeriPark, üniversite öğrencilerinin ilerleyen teknoloji ve IT sektörünün gereksinimleri doğrultusunda eğitim alacakları “VeriPark Staj Okulu”nu açıyor.

VeriPark Staj Okulu’na katılan üniversite öğrencileri, teorik bilgilerini gerçek projelerde kullanma olanağı bulacak.

Türkiye’nin önde gelen yazılım evleri arasında yer alan VeriPark, web teknolojileri ve mobil teknolojiler konusundaki deneyim ve uzmanlığını üniversite öğrencileriyle paylaşmak amacıyla “VeriPark Staj Okulu”nu açtı. Türkiye’nin yazılım sektörüne yönelik ilk staj okulu olma özelliği taşıyan çalışmada öğrenciler, üniversitelerde aldıkları eğitimi gerçek projelerde kullanma olanağı bulacaklar ve teorik bilgilerini pratiğe dökebilecekler.

VeriPark Staj Okulu’nun toplam süresi öğrencilerin tercihleri ve eğitim durumlarına göre 4-6 hafta arasında olacak. Okulun ilk 2 haftası teknik ve teorik eğitimlerden oluşuyor. Bu eğitimler sırasında web ve internet uygulamaları geliştirmek için gereken teknolojiler temel aşamalardan başlayarak anlatılıyor. Bu nedenle staj okulu öğrencilerinin internet teknolojileri hakkında sadece temel bilgi sahibi olması yeterli. Temel eğitim tamamlandıktan sonra program sırasında gösterdikleri performansa, sahip oldukları bilgi düzeylerine ve toplam staj sürelerinin uzunluğuna göre, öğrencilere 2-4 hafta sürecek birer proje veriliyor ve edinilen bilgilerin gerçek proje ortamında kullanılması sağlanıyor.

Eğitimler için son başvuru 25 Ocak 2003

VeriPark Staj Okulu’na üniversitelerin Bilgisayar, Endüstri veya Elektronik Mühendisliği bölümlerinde okuyan 3. ve 4. sınıf öğrencileri 25 Ocak 2003 tarihine kadar başvurabilecekler. Eğitimler 27 Ocak 2003 tarihinde başlayacak.

VeriPark Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yoğurtçu, öğrencilere teorik bilgilerini projelerde değerlendirme olanağı sunarak IT alanındaki önemli bir boşluğu doldurduklarına inandıklarını söyledi. Yoğurtçu şunları söyledi:

“VeriPark Staj Okulu’na katılan üniversite öğrencileri teorik eğitim ve proje sırasında, gerçek proje ortamlarındaki yazılımları, proje metodolojilerini ve değerlendirme süreçlerini kullanacaklar. Katılımcılar böylelikle VeriPark proje yönetim süreçleri, kod yazım standartları ve kod kalite süreçleri hakkında temel bilgiler edinecek. VeriPark Staj Okulu’nun öğrencilerimize kariyerlerinde önemli bir deneyim kazandıracağına inanıyoruz.”

VeriPark Staj Okulu yeni dönemlerle devam edecek

Veri Park Staj Okulu’na katılacak öğrenciler özgeçmişleri, ilgi alanları, tamamlamış oldukları projeler değerlendirilerek belirlenecek. Eğitimler, düzenli olarak tekrarlanacak ve yeni başvurular sürekli kabul edilecek. Başvurular, ilk döneme yetişmemesi veya ilk döneme yer kalmaması durumunda staj okulunun diğer dönemleri için de değerlendirilebilecek.

VeriPark Hakkında

1998 yılından beri Türkiye’nin en çok kullanılan e-iş ve mobil iş çözümlerine imzasını atan VeriPark, Türkiye’nin e-iş dönüşümünde temel iş ve teknoloji danışmanı olmayı kendine hedef edinen bir yazılım firması. Güçlü mühendislik kadrosu ile Türkiye'nin önde gelen yazılım evleri arasında yer alan VeriPark kendi geliştirdiği ürünler ile müşterilerine daha hızlı ve verimli e-iş çözümleri sunuyor. VeriPark, müşterilerine iş ortaklarına yönelik (B2B), müşterilerine yönelik (B2C) ve çalışanlarına yönelik (B2E) e-ticaret ve mobil uygulamalar sunuyor ve müşterilerin iş ihtiyaçlarına odaklanan kapsamlı çözümler geliştiriyor.

Yenilikçi, entegre ve ölçeklenebilir yazılımlar geliştiren VeriPark, e-iş konusundaki çözümleriyle Türkiye ve dünya çapında ödüller ve başarılar kazandı. VeriPark'ın müşterileri arasında Yapı Kredi Bankası, Procter&Gamble, Gima, advantage, KVK, Show TV gibi sektörünün önde gelen kuruluşları bulunuyor.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      20 Ocak 2003, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz